Ціна пального може стрімко зрости

     321  

В Україні 2012 року вартість бензину зросте до 14,30 гривні за літр

 Про це «Газету» запевнив директор консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн.

«Наступного року все залежатиме від рішень держави. Зокрема, йдеться про те, яким буде податок на паливо, — каже фахівець. — На сьогодні 30% ціни на бензин або дизпаливо формують акцизні податки та ПДВ. Уже оголошено ініціативу Міністерства інфраструктури про підвищення податку на окремі марки дизельного палива вдвічі-тричі. Щодо бензину є ініціатива збільшити акцизний збір на 10 або 20 євро за тонну. Це може призвести до зростання вартості дизпалива на близько 60-70 копійок за кожен літр, бензину — на 20 копійок».

За словами С. Куюна, найважливішим чинником, який може вплинути на ціну, буде рішення про введення імпортного мита. Якщо його ухвалять у грудні, то можна сміливо додавати близько 1,3 гривні до вартості бензину та близько 80 копійок — дизельного палива. «Третій чинник, дуже неприємний, за яким нині стежать усі споживачі, — це валютний курс. Оскільки нафтопродукти — товар, який імпортують, його купують за долари. Не забігатимемо вперед, сподіватимемося, що все буде стабільно, але навіть без чинника девальвації державі доведеться прийняти дуже серйозні рішення», — наголосив пан Куюн.

Експерт прогнозує, що за найгірших обставин, якщо введуть і високий акциз, і мито, дизельне паливо впевнено подолає познач­ку євро за літр, а бензин коштуватиме 14,3 гривні за літр. «Якщо долар коштуватиме 9 гривень, податок, як цього прагне Борис Колесніков, збільшать удвічі-тричі та введуть мито, то події розгортатимуться за найпесимістичнішим сценарієм. Літр пального коштуватиме 14,3 гривні, — прогнозує Сергій Куюн. — Хотілося б вірити, що все-таки уникнемо такої ціни. Якщо долар коштуватиме 8,2 гривні, податок збільшать лише в півтора разу, а мито, як і пасує в цій ситуації, не вводитимуть, вартість пального не збільшуватиметься». 

Роман Бойко