Світове визнання львівського фахівця

     242  

Дмитра Сосновського визнали найкращим тренером із боксу 2011 року у світі

Міжнародна федерація боксу (АIBA) віддала перемогу в номінації «найкращий тренер року» старшому тренерові збірної України львів’янину Дмитрові Сосновському. В історії українського боксу таке трапилося вперше

«Звісно, приємно, що наша робота не залишається не поміченою, — прокоментував «Газеті» визнан­ня AIBA Дмитро Соснов­ський. — Не вважаю, що це моя особиста нагорода. Це відзнака діяльності всіх тих людей, які працювали та продовжують це робити на благо українського боксу. Маю на увазі масажистів, лікарів, психологів, тренерів, боксерів, працівників Федерації та багатьох інших, які доклалися до звитяг наших атлетів. А те, що в цій номінації фігурує моє прізвище, — лише формальність. Могли назвати будь-якого тренера — і нічого не змінилося б, адже це — перемога всього нашого боксу».

Почесну відзнаку Дмитрові Дмитровичу мали би вручити 26 листопада в Лондоні. Але через особисту зайнятість фахівець не полетить на нагородження.

Тренерською роботою Д. Сосновський займається 30 років. Розпочав роботу 1979-го у львівських «Трудових резервах». За ці роки він підготував п’ятьох майстрів спорту міжнародного класу, з яких два — заслужені майстри спорту (Андрій Котельник і Георгій Чигаєв). Серед його вихованців — Роман Джуман, Андрій Хамула, Юрій Золотов, Ярослав Мідик, Володимир Липський, Павло Ваник і багато інших.