На Львівщині випікатимуть «йодований» хліб

     261  

Нестача йоду в організмі негативно впливає на розумовий розвиток

Сьогодні Львів відвідала голова ЮНІСЕФ в Україні пані Юкіе Мокуо. Під час зустрічі з головою ЛОДА Михайлом Костюком вона обговорила співпрацю регіону з цією організацією, зокрема, у вирішенні проблеми йододефіциту в населення.

Метою цього візиту до Львова стала комунікаційна кампанія, що триває в області, спрямована на підвищення обізнаності про важливість споживання йодованої солі та стимулювання попиту на хліб з йодованою сіллю.

«Ми занепокоєні інтелектуальним розвитком дітей в Україні – і це пов’язано з нестачею в організмі йоду. Тому вважаємо, і про це говорять науковці, що понад 80% новонароджених дітей перебувають під ризиком нестачі йоду в організмі», – зауважила голова ЮНІСЕФ.

Вона наголосила, що йододефіцитні захворювання є єдиною серйозною причиною неправильного формування головного мозку, якій можна запобігти і яка, на жаль, усе ще актуальна на всій території України.

«Наш девіз – якщо сім’ї, жінки, діти у своєму раціоні використовуватимуть йодовану сіль, то нація не втрачатиме свого інтелектуального потенціалу. І це не жарт, адже коли в організмі дитини не вистачає йоду, це негативно впливає на її розумовий розвиток. Передусім це стосується населення Західної України, в землі якої бракує цього життєво необхідного елементу», – сказала пані Юкіе.

Тому відтепер «Концерн Хлібпром» у Львові впроваджує у виробництво хліб з додаванням йодованої солі задля запобігання йододефіциту в населення. Першим виробом, який виготовлятимуть із додаванням йодованої солі, визначено хліб «Карпатський особливий». Уперше в Україні хліб масово випікатимуть з йодованою сіллю. Таким чином продукт буде не лише смачним, а й корисним для здоров’я та додаватиме в раціон людей 20-25% рекомендованої дози йоду.

Юкіе Мокуо також додала, що така співпраця – представників місцевого уряду, неурядових організацій, представників приватного підприємства та ЮНІСЕФ – може зробити добру справу. «Сподіваюся, що співпраця з Вашою областю зробить великий позитивний вплив не лише на Ваш регіон, але й і на всю Україну. Це загальнонаціональна проблема, адже в Україні немає закону, який передбачав би, що йодовану сіль необхідно споживати для здоров’я нації», – сказала Юкіе Мокуо.

Михайло Костюк запевнив гостю, що Львівська обласна державна адміністрація всіляко сприятиме розвитку цього проекту: «Це серйозний рівень проблеми. Вимагатиму від наших структурних підрозділів, щоб прониклися відповідальністю до цього питання».

Прес-служба ЛОДА