Львів можуть виключити зі списку ЮНЕСКО

     210  

Цього разу – через плани звести будинок нібито для викладачів університету МВС

Львову може загрожувати виключення зі списку ЮНЕСКО, якщо Львівський державний універститет внутрішніх справ почне споруджувати житловий будинок на території зони ЮНЕСКО.

В охоронній зоні всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО – неподалік Високого замку – хочуть спорудити багатоквартирний житловий будинок. Попри заборону чинного законодавства, дозвіл на нищення заповідної зони дало Міністерство культури України. Про це сьогодні під час брифінгу повідомив заступник міського голови з гуманітарних питань Василь Косів.

За його словами, багатоквартирний житловий будинок планують звести на території Львівського університету МВС, що по вулиці Кривоноса, 1. Збудувати його хочуть начебто для викладачів ВНЗ за кошти інвестора, хоча пан Косів припускає, що будівля може призначатися не лише для викладачів. Через те, що об’єкт належить до списку спадщини ЮНЕСКО, міське управління охорони історичного середовища відмовило університету в будівництві. Проте такий дозвіл надало управління охорони історичної спадщини Львівської облдержадміністрації.

«Тепер ці документи пішли до Києва, де пройшли погодження в Міністерстві культури. Ми бачимо систему, коли обласне управління охорони культурної спадщини замість того, щоб її охороняти, є першим, яке підписує дозволи на нищення культурних пам’яток. Ми не будемо підписувати ці документи й не дамо тут звести цей будинок. Але питання залишається в іншому: як такі ініціативи можуть проходити через обласне управління», – говорить Василь Косів.

За його словами, погодження на будівництво управління Львівської облдержадміністрації та Міністерства культури в цій ситуації є нелегітимними, оскільки лише міськрада може надати такий дозвіл. Окрім того, в законодавстві чітко прописано, що будь-яке будівництво на території пам’яток ЮНЕСКО заборонене.

«Якщо цей будинок постане – Львів точно виключать із всесвітньої зони спадщини ЮНЕСКО. Є Замкова гора, заповідна територія й охоронна зона монастиря. Така руйнація в цьому місці неприпустима. Ми зробимо все, щоб зупинити цей намір», – додав В. Косів.

За матеріалами «Львівського порталу»