Три правила безпечних грошових переказів

     629  

На тлі прогнозів Світового банку про те, що до кінця 2012 року обсяг грошових переказів зросте до 500 мільярдів доларів, компанії все більше уваги приділяють надійності своїх послуг

Грошові перекази — це швидкий і надійний спосіб надіслати гроші членам сім’ї чи знайомим, які перебувають в іншій державі, проте, як і під час здійснення будь-якої іншої фінансової операції, споживачі повинні пам’ятати про обережність.
За словами директора з маркетингу MoneyGram у країнах СНД, Ізраїлі та Східній Європі Андрія Афанасьєва, надсилаючи гроші за допомогою системи грошових переказів, потрібно пам’ятати три прості правила:


Ніколи не переказуйте гроші незнайомцям. Ви повинні бути особисто знайомі з людиною, якій надсилаєте кошти.

Ніколи не показуйте та не передавайте інформацію щодо вашого переказу нікому, крім безпосереднього отримувача. 

Не вірте в легкий спосіб заробітку грошей: одразу ж позбавляйтеся будь-яких пропозицій швидко заробити, особ­ливо якщо такі пропозиції включають необхідність надсилання грошового переказу.

Оператори грошових переказів, як правило, розробляють і використовують власні системи із запобігання шахрайствам. Компанія MoneyGram наприклад, торік запровадила спеціальне програмне забезпечення, яке дозволяє визначити потенційні ризики здійснення переказу на момент проведення операції. 
За словами пана Афанасьєва, найпоширеніші види шахрайства, яких варто остерігатися в нашому регіоні, такі:

«Унікальна пропозиція».

У цьому випадку вам пропонують узяти участь у привабливій лотереї, придбати цінні речі за низькою ціною або отримати безпроцентний кредит. У такій ситуації в жодному разі не потрібно надсилати гроші, оскільки форма, яку заповнюють під час грошового переказу, не є документом, що підтверджує оплату чого-небудь.

 

Пропозиція сплатити покупку товарів чи послуг за допомогою грошового переказу.

Інтернет-магазин або хтось з авторів онлайн-оголошення заявляє про терміновий продаж якихось товарів чи послуг. Якщо як спосіб оплати використовували грошовий переказ, у разі невідповідності товару чи його неналежної якості у вас не буде змоги повернути гроші.

Повідомлення від незнайомця з проханням переказати гроші для когось із членів вашої родини.

У цьому випадку до вас звертається незнайомець, який відрекомендовується працівником правоохоронних органів або медичного закладу, та стверджує, що представляє інтереси вашого родича, котрому нібито терміново потрібні гроші. Обов’язково перевірте інформацію, зателефонувавши напряму вашому родичу або в установу, яку назвав незнайомець.

Пропозиція перевірити платоспроможність.

Ви отримуєте пропозицію перевірити власну платоспроможність і надати комусь неповну інформацію щодо трансакції, при цьому заморозивши ваші кошти в системі грошових переказів. Необхідно пам’ятати, що системи грошових переказів не надають таких послуг. Окрім того, грошові перекази здійснюють упродовж лише 10 хвилин, отже, немає необхідності надсилати кошти заздалегідь.
Поважні системи грошових переказів ніколи не телефонують своїм клієнтам, не надсилають повідомлення про грошові перекази та не пропонують передати комусь інформацію щодо грошового переказу. Отже, якщо ви отримали таке повідомлення, необхідно розуміти, що це спроба шахрайства.