Монумент Слави у Львові демонтують?

     442  

Розпочався відповідний судовий процес

Попереднє судове засідання за позовом УРП до міського голови Львова Андрія Садового з вимогою демонтажу пам’ятника радянським окупантам на вул. Стрийській у Львові відбулося сьогодні. Про це повідомив заступник голови УРП Ростислав Новоженець.

Він зазначив, що на суді інтереси міського голови представляв юрист одного з департаментів Львівської міськради. Ростислав Новоженець розповів, що його, як президента благодійного фонду «Україна-Русь», разом із колишнім головним архітектором одного з районів Львова Ярославом Климовським залучили як третю сторону для того, щоб вони аргументували позивні вимоги.

«Я з нашими історичними розвідками і картами буду підтримувати ці вимоги», – наголосив Ростислав Новоженець.

Він зазначив, що представник міського голови попросив у судді відхилити позов, бо минув термін позивної давності тих документів щодо демонтажу пам’ятника, які суду надала УРП.

В позовній заяві УРП просить зобов’язати міського голову Львова забезпечити проведення демонтажу монументу бойової слави радянський збройних сил, що знаходиться на вулиці Стрийській у Львові.

Ростислав Новоженець нагадав, що на початку 90-х було рішення виконкомів, сесій міської та обласної рад Львова про демонтаж усіх пам’ятників тоталітарної комуністичної епохи. Цей перелік складався близько з 15-ти пам’ятників, серед яких був і монумент Слави на Стрийській.

«Ми тут не говоримо: «Виконати рішення тих років». Ми нагадуємо ті рішення як прецеденти, які вже були раніше. Це мало б додати духу Садовому, що його попередники такі рішення ухвалили», – наголосив Ростислав Новоженець.

Він зазначив, що під час судового засідання на вулиці відбувався пікет на підтримку позивних вимог. Учасники акції тримали в руках колаж із зображенням міського голови Львова Андрія Садового і двох фігур з монумента Слави. Саме ж зображення пам’ятника було перекреслене червоними лініями.

Політик повідомив, що суддя вирішив призначити наступне судове засідання у цій справі на 8 грудня.

«Вголос»