Львівським студентам презентують Програму ім. Фулбрайта

     434  

Упродовж тижня можна докладно довідатися про умови наукових обмінів

 14 листопада у Львові відбудуться зустрічі директора Програми імені Фулбрайта в Україні Мирона Стахіва та координатора Програми Наталії Залуцької зі студентами та викладачами «вишів» міста. Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Метою зустрічей є ознайомлення аудиторії з можливостями, що їх надає Програма, й обговорення умов участі у конкурсі на отримання фулбрайтівських стипендій для навчання, стажування та проведення досліджень в університетах США. Окрім того, зустрічі є доброю нагодою довідатись про цілі і традиції Програми імені Фулбрайта.

За час існування Програми в нашій країні (з 1992 року) в ній узяли участь 70 репрезентантів академічної спільноти Львова, а саме – Львівського національного університету імені Івана Франка, Національного університету «Львівська політехніка», Національного лісотехнічного університет України, Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, Українського Католицького Університету, Інституту українознавства імені І. Крип’якевича НАН України, Львівської національної наукової бібліотеки імені В. Стефаника НАН України; серед них – сорок сім науковців, семеро молодих викладачів і шістнадцять випускників ВНЗ. 57 американських фулбрайтівців проводили дослідження та читали лекції у львівських університетах.

Програма імені Фулбрайта – найвідоміша програма наукових обмінів Сполучених Штатів Америки. Успішно діє з 1946 року, нині – у 155 країнах світу. За час існування Програми в Україні, з 1992 р., понад 750 українців навчалися, стажувалися, проводили дослідження у США, а понад 400 американців викладали в українських ВНЗ і займалися науковою працею в нашій державі.

За матеріалами galinfo.com.ua, fulbright.org.ua