Російська «зірка» з галицьким корінням

     488  

Титулований хокеїст Андрій Ніколишин відвідав могилу батька на Стрийщині

У розіграші Професійної хокейної ліги України окреслився фаворит. Здобувши 12 перемог у 12-ти матчах, турнірну таблицю очолює столичний «Сокіл». Найближчий переслідувач киян ? ХК «Донбас» – відстав на десять очок. У «Соколі» зібралося чимало відомих хокеїстів. А нещодавно колектив Олександра Годинюка підсилила «суперзірка» ? Андрій Ніколишин.

Минулого тижня в Новояворівську прославлений хокеїст у складі нової команди зіграв із львівськими «Левами». Після двобою А. Ніколишин розповів журналістові «Газети» про свою сім’ю, яка, як виявилося, із Львівщини.

Батьки Андрія Ніколишина зі Стрийського району Львівської області. У сталінські часи їх репресували у Воркуту

Батьки Андрія зі Стрийського району. У сталінські часи їх репресували у Воркуту. Там батько майбутнього хокеїста працював на шахті. Упродовж 25 років він не мав права покидати російське місто. А брат рідного діда Андрія після Першої світової війни емігрував до Канади. «Після революції рідний брат мого діда служив у польській армії, — розповів А. Ніколишин. — Звідти він якимсь дивом потрапив у канадську армію. Під час війни його літак двічі збивали. З усього екіпажу вижив лише він. Опісля служби в армії брат діда ? Фред — оселився в канадському місті Едмонтон. Там живе багато моїх родичів. 1978-го Фред уперше прилетів у Радянський Союз. Після його від’їзду зв’язок обірвався. Коли ж я приїхав до Америки, то насамперед узявся вивчати телефонну книгу. Знайшов дев’ять осіб із прізвищем Ніколишин. Зателефонував усім — виявилося, що вони родичі. І Фреда також знайшов, зустрічався з ним».

13 років тому Андрій Ніколишин поховав батька в його рідному селі в Стрийському районі. Хокеїст регулярно навідується на малу батьківщину батьків, навіть у день протистояння з «Левами» знайшов час для поїздки на Стрийщину. «Жодних проб­лем немає, наставник «Сокола» з розумінням поставився до моєї поїздки на могилу батька, — зауважив Андрій. — Коли був маленьким, у селі батька бував щоліта. Та й дорослим регулярно туди навідувався».

38-річний Андрій Ніколишин десять сезонів відіграв у найсильнішій хокейній лізі світу – НХЛ

«Андрій Ніколишин — майстер із великої букви. Я не переживав, що поїздка у день гри на могилу батька може позначитися на його емоційному стані. Він – професіонал, тому жодних проблем немає, — каже головний тренер «Сокола» Олександр Годинюк. — Із будь-якою командою Андрій грає на 100%. Деякі ігри даються легше, деякі складніше, але завжди знаходить на льоду потрібного партнера, віддає передачі. У колективі необхідно мати такого ветерана, який є прикладом для молоді й під час тренувань, і під час ігор, і за межами хокейного майданчика. Він – справжній позитивний лідер, який знає, що і як треба робити».

38-річний Андрій Ніколишин десять сезонів відіграв у найсильнішій хокейній лізі світу ? НХЛ. Він провів 628 матчів, закинув 93 шайби та зробив 187 передач. У складі збірної Росії хокеїст виступав на двох Олімпіадах, п’яти чемпіонатах світу та Кубку світу. Ставав бронзовим призером Ігор і чемпіоном світу.

Льодова арена в Новояворівську розрахована на кілька сотень уболівальників. Проте місця небагато. Сам майданчик теж невеликий. Попри це, А. Ніколишин не був розчарований умовами проведення поєдинку ПХЛ проти «Левів». «Ви не бачили деяких російських арен. У Новояворівську льодовий майданчик не є з гірших, на яких доводилося грати», — розповів «Газеті» хокеїст.
Провівши у складі «Сокола» декілька ігор, Андрій Ніколишин переконався, що вітчизняний хокей прогресує. «Через декілька років ваша збірна знову може заявити про себе на світовому рівні, — вважає хокеїст. — Шкода, що збірну України тривалий час тягнули лише ветерани, але незабаром з’явиться гідна зміна. Усі можливості для цього маєте».
 

Провівши у складі «Сокола» декілька ігор, Андрій Ніколишин переконався, що вітчизняний хокей прогресує

Андрій Ніколишин іще не знає, скільки часу гратиме за київський «Сокіл». Однак, за словами хокеїста, із керівництвом клубу має домовленість: якщо надійде цікава пропозиція від команди з Континентальної хокейної ліги, то він покине киян.