Порівняно з попереднім сезоном «Металіст» став сильнішим

     478  

Розмова з Мироном Маркевичем, головним тренером харківського «Металіста»

Завдяки перемозі харківського «Металіста» над донецьким «Шахтарем» у 14-му турі Прем’єр-ліги команда Мирона Маркевича піднялася в турнірній таблиці на друге місце. А київське «Динамо» стало одноосібним лідером.

Турнірне становище «Металіста» змусило фахівців знову розпочати розмови про появу реальної третьої сили в нашому чемпіонаті. У розмові з журналістом «Газети» Мирон Маркевич оцінив гру своєї команди з «Шахтарем». 
— У «Металісті» працюю сьомий рік. За цей час уперше вдалося перемогти «Шахтар», — розповідає Мирон Богданович. — Були нічиї, ми програвали на останніх хвилинах. Нарешті тепер здолали «гірників». Хоча, зазначу, протистояння не було простим, особливо наприкінці гри, коли вилучили Папу. Двічі нас рятувала поперечина. Але ми могли й утретє вразити ворота донеччан. Двобій був хорошим. «Гірники» полюбляють атакувати. Зрештою, і «Металіст» не відсиджується в захисті. Що ще потрібно глядачам, аби отримати задоволення від футболу?

— За два дні до поєдинку з «гірниками» ваша команда провела не просту гру на виїзді зі шведським «Мальме». Як удалося відновити своїх гравців за такий нетривалий час?

— Жодних секретів щодо відновлення не маємо. Усе залежить від футболістів та їхньої психології. Якщо гравець налаштується на те, що буде складно, так і буде. Якщо не думатиме про це, то не відчуватиме проблем. Уже не літо, спеки немає. Тому футболісти краще переносять навантаження.

— У матчі з «Мальме» червону картку заробив Крістальдо, у грі з «Шахтарем» — Папа. Що з дисципліною у вашій команді?

— Футболістам, як і будь-якій людині, притаманні емоції. А під час важливих двобоїв їх дуже багато. Буває, що не стримуються, дозволяють собі зайве. Регулярно спілкуюся з ними про неприпустимість грубих порушень, вони це розуміють. Але в запалі боротьби повторюють свої помилки.

— Мироне Богдановичу, «Металіст» у попередні сезони також претендував на роль «третьої сили» в чемпіонаті, але в підсумку фінішував третім. Нині ваша команда дозріла до конкуренції з «Шахтарем» і «Динамо» впродовж усього сезону?

— Дуже хотілося б у це вірити, але точної відповіді не дасть ніхто. У нас молодий колектив, у гравців іще все попереду. Для того, щоб показувати стабільні результати, потрібен час. Упевнений: порівняно з попереднім сезоном «Металіст» став сильнішим, наші футболісти прогресують.