Арсеній Яценюк: «Вибори будуть складними»

     492  

У суботу відбулося розширене засідання депутатів місцевих рад від «Фронту змін» із шести областей.

На порядку денному: програма соціально-економічного розвитку України на 2012 рік, державний бюджет, закон про вибори народних депутатів і підготовка до парламентської кампанії. Про це під час прес-конференції розповів лідер партії «Фронт змін» Арсеній Яценюк.
Як зазначив А. Яценюк, програма економічного та соціального розвитку України на наступний рік є «програмою соціально-економічного розвитку не країни, а винятково однієї політичної сили — Партії регіонів». Розкритикував Арсеній Петрович і проект Державного бюджету. За його словами, документ необхідно відкликати, бо він покриває інтереси регіонів лише на вісім місяців — саме на стільки часу передбачено фінансування освіти, культури, охорони здоров’я, різних державних цільових програм.
Не менше претензій в опозиціонера і до політичних питань. Перше — закон про вибори народних депутатів, який партія влади намагається змінити. «Фронт змін» категорично проти. «Спроби «Регіонів» переписати цей документ — це ніщо інше, як бажання в неконституційний спосіб отримати через скупку депутатів-мажоритарників конституційну більшість у парламенті нового скликання, зокрема для виборів 2015 року. До прикладу, якщо голосів українських виборців, аби переобрати чинного президента, не вистачатиме, вони сподіваються залучити 300 голосів парламентаріїв, щоби знову змінити Конституцію», — наголосив А. Яценюк. Тому «Фронт змін» вважає прийнятними два варіанти — або проведення виборів за чинним виборчим законом, або ж удосконалювати законодавство згідно з рекомендаціями Венеціанської комісії, а це передбачає, зокрема, відкриті списки. Арсеній Яценюк не сумнівається, що закон, який запропонувала влада, не ухвалять: «Партія регіонів не збере 266 голосів у парламенті, оскільки депутати в такі моменти голосують винятково за себе, а з набуттям чинності нового закону їхнє парламентське майбутнє стає доволі сумнівним. Також, аби вибори проводили згідно з новим законодавством, нормативний документ має набути чинності не пізніше, ніж за рік до виборів. Ці терміни вже минули», — каже лідер «Фронту змін».
Арсеній Яценюк наголосив: виборча кампанія до парламенту буде надзвичайно складною: «Є тільки два варіанти: або це будуть демократичні вибори, або це останні вибори як такі. Йдеться про боротьбу за демократію».
Арсеній Петрович укот­ре звернув увагу на необхідність консолідації всіх демократичних сил, що вони повинні йти на вибори двома, щонайбільше трьома колонами — тільки в такому разі демократи переможуть.