Депутати Львівської обласної хочуть розповісти виборцям про свою роботу.

     628  

Але на перешкоді — бюрократична процедура. Питання обов’язкової звітності депутатів Львівської обласної ради так і не потрапило в порядок денний найближчої сесії, яка відбудеться 18 жовтня. Прес-служба ініціатора цього рішення, депутата Ярослава Дубневича, повідомляє, що це питання блокують на рівні керівництва ЛОР.

Як уже писала «Газета», ще 13 вересня депутат ЛОР Я. Дубневич надіслав голові облради Олегові Панькевичу депутатське звернення з проханням винести на розгляд чергової сесії ради проекти рішень «Про проведення звітів депутатів Львівської обласної ради VI скликання за період 2010-2011 років». Згідно з цим проектом рішення, обранці мали визначити спосіб і місце проведення звітів і поінформувати обласну раду про їх результати. Ярослав Дубневич пропонував затвердити цей графік звітування депутатів відповідним рішенням Львівської обласної ради.
Проте під час засідання президії ЛОР рішення не було внесено в порядок денний. Як інформує прес-служба Я. Дубневича, відмову аргументували буцім тривалою бюрократичною процедурою, яку має пройти цей проект в облраді.

Натомість Ярослав Дубневич убачає в такій позиції керівництва обласної ради небажання депутатів звітувати перед виборцями за свою діяльність. «Не розумію таких кроків керівництва ЛОР. Адже всі депутати, зокрема ті, які нині керують радою, перед виборами запевняли, що працюватимуть відкрито та прозоро. Натомість, коли вони отримують таку нагоду, то починають уникати свого прямого обов’язку — звітності перед виборцями. Якщо депутатам, які не підтримали мою пропозицію, є що сказати і про що прозвітувати перед громадянами, які їх обирали, то вони мали б радо підтримати проект рішення про звіти обранців. Утім їхня поведінка свідчить радше про небажання спілкуватися з виборцями», — наголосив Ярослав Дубневич.

Окрім цього, попри те, що звернення було надіслано більш ніж два тижні тому, дотепер ані його текст, ані проект рішення не опублікували на офіційному сайті Львівської обласної ради. «Оскільки мої пізніші звернення (так само, як і інших депутатів) таки опублікували на сайті, складається враження, що хтось свідомо затримує саме інформацію про звітність депутатів», — зауважує Я. Дубневич.

Олег Панькевич, голова Львівської обласної ради:

Це питання не було внесено в порядок денний сесії тільки тому, що, за регламентом, перш ніж виносити питання на розгляд сесії, необхідно подати його на розгляд відповідних комісій ради та президії. Депутатське звернення Ярослава Дубневича разом із проектом рішення скеровано до постійної комісії з питань депутатської діяльності, етики та регламенту для розгляду. Крім того, за Законом «Про доступ до публічної інформації», проект рішення потрібно оприлюднити на сайті облради за 20 робочих днів до розгляду на сесії. Водночас я переконаний, що кожен депутат зобов’язаний звітувати — це передбачено українським законодавством. До того ж, це питання політичної відповідальності та сумління людини, якій довірили представляти громаду в органах самоврядування. Зрештою, і я, і депутати від фракції ВО «Свобода», яку представляю, постійно звітують перед виборцями. Ратую за закріплення звітності рішенням ради. Впевнений, що депутати на сесії проголосують так, як це передбачено ст. 16 Закону «Про статус депутатів місцевих рад».
Олесь Старовойт, депутат Львівської обласної ради
Керівництво облради не відмовлялося вносити це питання в порядок денний. Але через набуття чинності Закону «Про доступ до публічної інформації» ми потрапили в доволі цікаву ситуацію. Нині для того, щоб будь-яке питання потрапило на розгляд сесії Львівської обласної ради, за 20 днів до того його повинні оприлюднити принаймні на сайті ЛОР. Наскільки я розумію, пропозицію депутата Я. Дубневича було подано, але її не було вчасно оприлюднено, тобто розміщено на сайті. І саме в цьому проблема. Втім ніхто не говорить про те, щоб узагалі не вносити це питання в порядок денний сесії. Безумовно, ухвалити постанову треба, оскільки депутатів потрібно зобов’язати звітуватися.